ورزش کودکان و اهمیت آن و بررسی ورزش های مناسب کودکان و نیازهای کودکان ورزشکار

مطالب دیگر:
پاورپوینت مدیریت در صنعت نفت از منظر چابکی و چالاکیپاورپوینت Basic Principles of MRI (اصول اساسی MRI)پاورپوینت مراقبت های پرستاری در سوختگی های چشمپاورپوینت با موضوع Introduction to Medical Imaging (مقدمه ای بر تصویربرداری پزشکی)پاورپوینت کرم سفید ریشهپاورپوینت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکیپاورپوینت کاربردهای امواج مافوق صوت در پزشکیپاورپوینت خلاصه کتاب کاربرد کامپيوتر در جغرافيا و علوم انسانی تالیف دکتر مهدی قرخلو و کريم زاده مقدمپاورپوینت محیط سازمانی (تجزیه و تحلیل داخل سازمان)پاورپوینت فرهنگ کارآفرینیپاورپوینت فرآيند رقابتي و بنگاه هاي قيمت پذيرپاورپوینت سیستم های فازی و احتمالات (تفاوت ها و شباهت ها)پاورپوینت دوره عمرصنعت، دوره عمر کالا و منحنی تجربهپاورپوینت سيستم مداري فن پژو 405پاورپوینت سیستم فروش در شرکت گچپاورپوینت Ic LM555پاورپوینت سير تحول صنعت در غربپاورپوینت جامعه و نمونه آماري و ابزار اندازه گيري و گردآوري داده هاپاورپوینت تحقیقات کتابخانه ای و پیمایشیپاورپوینت خلاقيت، نوآوری و کارآفرينی
فرمت فایل: word تعداد صفحات: 39 فهرست مطالب علاقه‌مند کردن کودکان به ورزش برد و باخت انتخاب ورزش مناسب: امنیت در ورزش تغذيه مناسب براي كودكان ورزشكار نياز كودكان ورزشكار شما چيست؟ ورزشهای مناسب کودکان ژیمناستیک ریتمیک (باله ) دختران حرکات روبان ورزش کودکان و اهمیت آن و بررسی ورزش های مناسب کودکان و نیازهای کودکان ورزشکار|اِس اِی|san
با ما همراه باشید با موضوع ورزش کودکان و اهمیت آن و بررسی ورزش های مناسب کودکان و نیازهای کودکان ورزشکار

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 39

فهرست مطالب

علاقه‌مند کردن کودکان به ورزش

برد و باخت

انتخاب ورزش مناسب:

امنیت در ورزش

تغذيه مناسب براي كودكان ورزشكار

نياز كودكان ورزشكار شما چيست؟

ورزشهای مناسب کودکان

ژیمناستیک ریتمیک (باله ) دختران

حرکات روبان

ویژگیهای این ورزش و انواع وسایل انجام آن

شنا

فواید ورزش شنا

درجه حرارت آب وهوا

2 پرش در آب

3 تنفس

علاقه‌مند کردن کودکان به ورزش

کارشناسان مي‌گويند شرکت کودکان در بازيهاي گروهي به افزايش اعتماد به نفس، تقويت روحيه همکاري و سلامت عمومي آنها منجر مي‌شود اما بعضي کودکان به ورزش و تحرک جسمي علاقه کمي دارند. بهترين راه حل براي اين مسئله اين است که والدين علت علاقه‌مند نبودن کودک خود را دريابند. بايد در مرحله اول مستقيما با او صحبت کنيد وبه او بفهمانيد راه حلي براي اين کار وجود دارد.

شناخت دلايل عدم تمايل کودکان به ورزش مي‌تواند به شما کمک کند تا سريعتر به راه حل برسيد.

بعضي از اين دلايل به شرح زير است:

عدم شکل‌گيري مهارتهاي ضروري کودک: بسياري از بازيها و ورزشها براي کودکان پيش از دبستان، مناسب سن آنها نيست. چون اغلب آنها از نظر توانايي فيزيکي، دامنه تمرکز و توان يادگيري قوانين بازي رشد کافي نکرده‌اند. به اين ترتيب به دليل ناکام ماندن درانجام بازي صحيح از سوي همسالان طرد و از فعاليت جسمي متنفر مي‌شوند.

دراينگونه موارد والدين مي‌توانند اين بازيها را در منزل با کودک انجام بدهند و او را تشويق کنند. او فارغ از نگاه همسالان باتشويق شما به سرعت قواعد بازي را فرا مي‌گيرد و در محيطي امن به بروز تواناييهاي خود علاقه‌مند مي‌شود. ادامه اين کار به افزايش تمايل او به ورزش کردن منجر مي‌شود.

برد و باخت

کودکان دبستاني که به ورزش کردن علاقه ندارند، اغلب از ديدن باخت همسالان خود در يک بازي عصبي و حتي شوکه مي‌شوند.

آنها برد و باخت و تحمل باخت را بدترين جنبه ورزش و بازي مي‌دانند و از آن تا جايي که بتوانند کناره مي‌گيرند. دراين گونه مواقع والدين بهتر است به ثبت‌نام کودکانشان در کلاسهاي ورزشي اقدام کنند.

ورزشهاي غيررقابتي و انفرادي اولين گام است. دراين مورد مي‌توان به شنا و ژيمناستيک اشاره کرد.

به خاطر داشته باشيد هرچه سن کودک بالاتر مي‌رود، جنبه‌هاي رقابتي ورزش براي او اهميت بيشتري پيدا مي‌کند به شرط اينکه قبل از آن علاقه به ورزش در او ريشه دوانده باشد.