بررسی انواع رطوبت سنج و فشار سنج و نگاهی به توده های هوا، انواع جبهه ها، ساختار و فشار اتمسفر

مطالب دیگر:
📌بررسی نقش و جایگاه تقدس و تناسخ در معماری مذهبی📌بررسی و مطالعه عایق بر پایه رزینهای اکریلاتی و استایرنی و مقایسه آن با سایر عایقهای رطوبتی📌بررسی بیماری پيسي يا برص يا ويتيليگو و روزاسه و جوش غرور جواني (آكنه)📌دانلود طرح توجیهی تولید جعبه های مورد نیاز بسته بندي محصولات ، بسیار جامع📌بررسی زندگینامه و عقاید جابر بن حیان📌ماهيت وجايگاه حقوق تطبيقي و بررسی جايگاه حقوق تطبيقي و ضرورت بازنگري در آموزش آن📌بررسی نقش و اهمیت و تاثیرات جنگلها در پایداری محیط زیست📌بررسی پوشش گیاهی و جانوری جنگلهای آمازون📌ررسی مراحل بازرسي جوش و ویژگی ها و وظایف بازرسان جوش و جوشكاري و برش كاري با ليزر و پیچش در جوش📌بررسی فرآیندهای جوش قوس الکتریکی و جوشکاری با لیزر📌بررسی قوانین و اصول ورزش چوگان و تاریخچه آن📌بررسی حقوق زنان در قوانين اساسي و مدني کشور تركيه در زمینه های مختلف📌بررسی قضیه حكميت و تغيير مسير جنگ صفين و تاريخ اسلام📌بررسی زندگی و حيات خارج از جو زمين📌بررسی و مطالعه حيات وحش مازندران ، مناسب جهت ارائه تحقیق درسی📌بررسی ویژگی ها و خواص انواع و اقسام خاک رس📌بررسی آفت خرطوم كوتاه چغندرقند یا آفت خال سياه📌بررسی ویژگی های انتقال گرما و ضريب اصطكاك در يك لوله مدور مجهز به نوار مارپيچي براي جريان تك فاز📌بررسی تاریخچه خط و خوشنویسی📌بررسی گیاه شناسی خیار و خواص آن و کاشت خيار در گلخانه
فرمت فایل: word تعداد صفحات: 28 فهرست مطالب انواع رطوبت سنج توده‌هاي هوا (Air mass) انواع جبهه ها انواع فشارسنج سيكلون ها و آنتي سيكلون ها ساختار اتمسفر فشار هوا بويي (Buoy) رادار هواشناسي انواع رطوبت سنج 1 سايكرومتر معمولي‌ترين دستگاهي استبررسی انواع رطوبت سنج و فشار سنج و نگاهی به توده های هوا, انواع جبهه ها, ساختار و فشار اتمسفر|اِس اِی|san
با ما همراه باشید با موضوع بررسی انواع رطوبت سنج و فشار سنج و نگاهی به توده های هوا، انواع جبهه ها، ساختار و فشار اتمسفر

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 28

فهرست مطالب

انواع رطوبت سنج

توده‌هاي هوا (Air mass)

انواع جبهه ها

انواع فشارسنج

سيكلون ها و آنتي سيكلون ها

ساختار اتمسفر

فشار هوا

بويي (Buoy)

رادار هواشناسي

انواع رطوبت سنج

1 سايكرومتر

معمولي‌ترين دستگاهي است كه از دو دماسنج دقيق جيوه‌اي تشكيل شده است. دور مخزن يكي از دماسنجها لاية نازك موسلين (Muslin) پيچيده شده كه به آن دماسنج مرطوب گفته مي‌شود و در هنگام كار دستگاه با يستي هميشه مرطوب بماند.

دماسنج خشك در دستگاه سايكرومتر درجه معمولي هوا را نشان مي‌دهد. وقتي رطوبت دور دماسنج بخار مي‌شود گرماي نهان جذب مولكولهاي آب گرديده و در نتيجه با بخار شدن آب دور پارچه، درجه حرارت در دماسنج تر كاهش مي‌يابد. اختلاف درجه حرارت دماسنج تر و خشك معياري براي محاسبه رطوبت نسبي است.

قرائت دماسنج تر بايستي در فاصله‌هاي ده تا بيست ثانيه صورت گيرد تا اين كه در دو قرائت متوالي درجه حرارت يكسان خوانده شود.

2 رطوبت نگار

اين دستگاه ثبت مداوم رطوبت هوا را انجام مي‌دهد. جسم حساس در اين دستگاه چند تار موي معمولي مي‌باشد كه با زيادشدن رطوبت هوا طول آن زياد شده و با كاهش رطوبت طول آن كم مي‌شود. به وسيله چند فنر و اهرم بسيار ظريف تغييرات طول مو به يك قلم كه روي بازوي فلزي نصب مي‌باشد، منتقل شده و اين قلم تغييرات رطوبت را روي يك استوانه چرخان يا ثبات رسم مي‌كند. طرز كار اين دستگاه مشابه دستگاه حرارت نگار مي‌باشد.

3 رطوبت دمانگار

اين دستگاه به منظور اندازه‌گيري‌هاي دما و رطوبت نسب در كشتي‌هاي تجارتي به كار برده مي‌شود و تركيبي از دو دستگاه دمانگار و رطوبت نگار است كه در يك محفظه تعبيه شده‌اند. نوار كاغذي اين دستگاه به دو قسمت دما و رطوبت تقسيم شده است. قسمت بالايي نوار كاغذي تغييرات دما و قسمت پايين تغييرات رطوبت نسبي را نشان مي‌دهد. قلم‌هاي ترسيم كننده منحني‌هاي تغييرات دما و رطوبت نسبي به اجسام حساس به اين دو كميت مرتبط مي‌باشد و حركات آنها تابعي از حركات اجسام حساس است كه تغييرات آنها را بر روي كاغذ ترسيم مي‌نمايند.

توده‌هاي هوا (Air mass)

يك توده هوا عبارت است از حجم عظيمي از هوا كه خصوصيات فيزيكي آن بويژه از نظر دما و رطوبت و آهنگ كاهش دما (Lapse rate) در سطح افقي براي صدها كيلومتر تقريبا همسان باشد.

توده‌هاي هوا، خصوصيات اصلي خود را از سطحي كه بر روي آن تشكيل مي‌شوند، كسب مي‌كنند. براي اينكه توده‌هاي هوا شكل بگيرند لازم است هوا به مدت طولاني در يك منطقه ثابت باقي بماند، در نهايت گردش معمولي هوا موجب به حركت در آمدن آنها مي شود.

توده‌هاي هوا معمولا در بعضي از نقاط دنيا بيشتر از ساير مكانها تشكيل مي شوند به اين مناطق سرچشمه (Source region) گفته مي‌شود.

توده‌هاي هوا را با توجه به منشاء تشكيل آنها، طبقه بندي و نامگذاري مي‌كنند و با توجه به منشاء، نشانه‌هاي معيني را براي آنها به كار مي‌برند.